Wydarzenia

27-latek odpowie za obrazę uczuć religijnych

Data publikacji 27.06.2024

Łańcuccy policjanci zatrzymali 27-latka podejrzanego o uszkodzenie figurki Matki Boskiej oraz obrazę uczuć religijnych. W chwili zdarzenia mężczyzna był pijany. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

W poniedziałek, po godz. 17 policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu mienia, do którego doszło przy jednej z łańcuckich ulic. Nieznany sprawca zdewastował przydrożną kapliczką oraz rozbił znajdującą się w niej gipsową figurkę Matki Boskiej.

Na miejscu policjanci wykonali oględziny oraz zabezpieczyli ślady pozostawione przez wandala. W wyniku prowadzonych czynności funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który mógł mieć związek z tym zdarzeniem. Podejrzanym okazał się 27-letni mieszkaniec Łańcuta. Mężczyzna był pijany, miał w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu.

Zatrzymany przez funkcjonariuszy 27-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut dotyczący obrazy uczuć religijnych. Za popełnione przestępstwo niebawem odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony