Wydarzenia

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 08.04.2024

Wczoraj policjanci interweniowali wobec 63-latka, który mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, prowadził skuter. To już 16 nietrzeźwy kierowca, którego od początku roku zatrzymali łańcuccy funkcjonariusze.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie, nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Spożyty alkohol znacznie utrudnia prawidłową ocenę i właściwą reakcję na sytuacje na drodze. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grożą również surowe konsekwencje. Pomimo tego na drogach nie brakuje osób, które mimo wcześniej wypitego alkoholu, wsiadają za kierownicę. 

Wczoraj łańcuccy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Przed godz. 17, w Rogóżnie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej skuter, którego kierujący nie używał kasku ochronnego. Od prowadzącego pojazd, 63-letniego mieszkańca gminy Łańcut, wyczuwalny był alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że 63-latek jechał skuterem pomimo sądowej decyzji o cofnięciu mu uprawnień do kierowania pojazdami.

Za popełnione przestępstwa oraz wykroczenie mężczyzna odpowie przed sądem. 63-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wysoka grzywna oraz przepadek pojazdu.

Powrót na górę strony