Dni otwarte z łańcuckimi policjantami
Policjanci z Łańcuta wzięli udział w dniach otwartych Zespołu Szkół nr 2 w Łańcucie. Funkcjonariusze prowadzili działania profilaktyczne skierowane do młodzieży oraz zachęcali ośmioklasistów do wybrania klasy licealnej o profilu policyjnym.
Dzisiaj, w Zespole Szkół nr 2 w Łańcucie odbyła się kolejna edycja „Dnia otwartego”. W jego trakcie przyszli absolwenci szkół podstawowych mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną 4-letniego liceum o profilu policyjnym i wojskowym czy też 5-letniego technikum.
W spotkaniach z młodzieżą wzięli także udział policjanci z Łańcuta, którzy prowadzili działania edukacyjno-informacyjne. Funkcjonariusze rozmawiali z młodzieżą na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa w sieci oraz odpowiedzialności prawnej młodych ludzi.
„Dni otwarte ZS 2 Łańcut” były również dobrą okazją do promocji policyjnej służby. Przy swoim stoisku funkcjonariusze, wraz z uczniami klasy policyjnej, prezentowali policyjne wyposażenie i umundurowanie. Absolwenci szkół podstawowych mieli możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o zawodzie policjanta, zapoznania się ze specyfiką jego służby i uzyskania praktycznych informacji przydatnych w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.
Być może dla kilku z nich wizyta przy policyjnym stoisku okaże się pierwszym krokiem w kierunku przyszłej policyjnej kariery.